Циркуляційний насос Wilo Yonos MAXO 50/0.5-9
- Зроблено в Європі компанією Wilo SE;
- Більше ніж 5 років досвіду експлуатації в Україні;
Особливості/переваги
- Високоефективний насос для економії енергії;
- Світлодіодний дисплей для максимальної наочності відображення заданої висоти подачі, ступеня числа обертів та можливих помилок;
- Простота заміни нерегульованих стандартних насосів завдяки компактній конструкції та електричному під’єднанню штекером Wilo;
- Простота вибору способу керування ∆p-v, ∆p-c; триступеневе налаштування числа обертів за допомогою зеленої кнопки;
- Гарантія експлуатаційної безпеки через узагальнений сигнал про несправність;
- Опційно: Модуль Wilo-Connect Yonos MAXO з додатковими інтелектуальними функціями для інтеграції в BMS;
З приводу тех.консультації, ціни, уточнення наявності або оформлення замовлення, звертайтеся → Контакти
Застосування
Усі системи водяного опалення від газових, електричних, твердотоплівних котлів, кондиціонування, побутові та промислові циркуляційні системи.
- Допустимий діапазон температур: від -20 до +110°C
- Під'єднання до мережі 1~230 В, 50/60 Гц
- Клас захисту IP X4D
- Фланцеве під'єднання DN 32 до DN 80
- Макс.робочий тиск, стандартне виконання: 6/10 бар або 6 бар (спеціальне виконання: 10 бар)
Матеріали
- Корпус насоса: сірий чавун з KTL-покриттям
- Вал: Високоякісна сталь
- Підшипник: металонасичений графіт
- Робоче колесо: Синтетичний матеріал
Комплектація поставки
- Насос
- Включно з ущільненням для різьбового з'єднання
- Включно з підкладними шайбами для фланцевих гвинтів (для номінального внутрішнього діаметра під'єднання DN 40 - DN 65)
- Включно з інструкцією з монтажу та експлуатації
Більш детальну інформацію, як технічний паспорт та інструкцію з монтажу та експлуатації можна подивитися нижче в розділі «Завантажити файли опису».
Циркуляційний насос Wilo Yonos MAXO 50/0.5-9 — підвищений напір для магістралей DN 50
Циркуляційний насос Wilo Yonos MAXO 50/0.5-9 — це високоефективний електронно-регульований насос для систем опалення та охолодження з трубопроводами DN 50, де важливі одночасно дуже велика витрата теплоносія і підвищений напір до 9 м. Модель займає проміжне положення між «м’якими» рішеннями на 8 м і більш напірними насосами, забезпечуючи впевнену циркуляцію в магістралях середнього та великого масштабу.
Wilo Yonos MAXO 50/0.5-9 часто застосовують у теплових пунктах, центральних котельнях, вузлах розподілу тепла та холоду, а також у великих низькотемпературних системах, де DN 40 вже обмежує витрату, а перехід на DN 50 дозволив розкрити потенціал обладнання.
Основні сфери застосування Wilo Yonos MAXO 50/0.5-9
Насос 50/0.5-9 оптимальний для таких задач:
- розподільчі магістралі DN 50 між котельнею, буферною ємністю та колекторними групами;
- низькотемпературні контури «тепла підлога + фанкойли + повітронагрівачі» з великою сумарною потужністю;
- системи, де одна магістраль DN 50 живить кілька корпусів, крил або зон будівлі;
- теплові пункти торговельних і складських комплексів із протяжними горизонтальними лініями DN 50;
- кільцеві схеми з помірними, але не мінімальними втратами тиску, де 8 м уже на межі, а 12 м — надмірно.
За таких умов Wilo Yonos MAXO 50/0.5-9 дає потрібний запас по тиску, зберігаючи всі переваги великого діаметра DN 50 — низькі швидкості потоку й тихішу роботу системи.
Чим унікальний Wilo Yonos MAXO 50/0.5-9 у лінійці Yonos MAXO
Порівняно з іншими моделями серії насос 50/0.5-9 вирізняється як «посилена» версія рішень на DN 50 з акцентом на напір при збереженні високої продуктивності:
- Діаметр DN 50 + напір до 9 м — рідкісне поєднання великого умовного діаметра й підвищеного напору, розраховане на магістралі з помітним, але не екстремальним гідравлічним опором.
- Баланс між 50/0.5-8 і 50/0.5-12 — модель закриває «середній діапазон», коли 8 м не вистачає, а 12 м здаються надмірними за розрахунками та бюджетом.
- Підвищена стійкість до локальних втрат — насос упевнено працює з додатковою арматурою, змішувальними вузлами й вузькими ділянками обв’язки.
- Комфортна гідравліка — DN 50 дозволяє тримати низькі швидкості потоку навіть за великих витрат, зменшуючи шум і ризик гідроударів.
- Готовність до розширення системи — запас по напору й діаметру робить модель зручною для об’єктів із перспективою підключення нових зон і споживачів.
- Стабільність при змінному навантаженні — насос коректно відпрацьовує режими з частковим закриттям зон, підтримуючи потрібний рівень тиску.
Конструкція та зручність експлуатації Wilo Yonos MAXO 50/0.5-9
- Енергоефективний EC-двигун — відчутне зниження споживання електроенергії порівняно з класичними насосами;
- «Мокрий ротор» — за чистого теплоносія обслуговування насоса зводиться до контролю фільтрів і арматури;
- Електронне керування тиском — режими сталого та пропорційного тиску для різних гідравлічних схем;
- Зрозуміла панель керування — наочна індикація стану й швидкий доступ до основних налаштувань;
- Захисні функції (залежно від виконання) від перегріву, заклинювання та роботи в несприятливих умовах;
- Інтеграція з автоматикою — можливість підключення насоса до BMS і погодозалежного керування будівлею.
Типові сценарії, де Wilo Yonos MAXO 50/0.5-9 показує себе найкраще
- великі системи теплих підлог у ТРЦ, логістичних центрах і спортивних спорудах;
- магістралі DN 50 між тепловим насосом/котлом і гідромодулем із кількома контурами;
- об’єкти, де раніше використовувався DN 40 з граничними швидкостями потоку й шумом у трубах;
- системи, у яких при 50/0.5-8 спостерігався дефіцит тиску в віддалених або навантажених гілках;
- вузли, де потрібно трохи «додати тиску», не переходячи на максимально напірну модель 50/0.5-12.
Коли замість Wilo Yonos MAXO 50/0.5-9 краще обрати 50/0.5-8 або 50/0.5-12
Насос Wilo Yonos MAXO 50/0.5-9 займає «золоту середину», але не завжди є найкращим варіантом. Залежно від розрахунків і конфігурації системи іноді доцільніше зупинитися на 50/0.5-8 або перейти на більш напірний 50/0.5-12.
У яких випадках достатньо Wilo Yonos MAXO 50/0.5-8
Модель 50/0.5-8 має той самий діаметр DN 50, але дещо менший напір. Вона краща, якщо:
- магістралі відносно компактні, а розрахункові втрати тиску невеликі;
- немає високих стояків і довгих ліній із великою кількістю поворотів і дроселювальної арматури;
- за результатами моделювання видно, що 8 м напору вистачає з упевненим запасом;
- важливо максимально знизити енерговитрати й спростити балансування системи.
У таких випадках Wilo Yonos MAXO 50/0.5-8 буде більш економічним рішенням без втрати якості прогріву та циркуляції.
Коли логічно перейти на Wilo Yonos MAXO 50/0.5-12
Насос Wilo Yonos MAXO 50/0.5-12 призначений для систем DN 50 зі значно більшими втратами тиску. Його варто розглянути, якщо:
- мережа протяжна, з великою кількістю запірної й регулюючої арматури, змішувальних вузлів, теплообмінників;
- існують значні перепади висот або довгі ділянки між котельнею та споживачами;
- за розрахунками втрати тиску наближаються до верхньої межі можливостей 50/0.5-9;
- планується розширення системи (нові корпуси, контури, надбудова поверхів), і потрібен запас по напору.
У таких конфігураціях Wilo Yonos MAXO 50/0.5-12 забезпечує додатковий резерв по тиску та зменшує ризик недогріву в найбільш віддалених або навантажених зонах.
FAQ щодо насоса Wilo Yonos MAXO 50/0.5-9
Чи підходить Wilo Yonos MAXO 50/0.5-9 для роботи як основний насос котельні?
Так, за умови, що система розрахована на DN 50, а втрати тиску не перевищують можливостей насоса. У невеликих і середніх ЦТП 50/0.5-9 часто використовують як головний циркуляційний насос, який забезпечує подачу теплоносія на всі контури будівлі або групи будівель.
Чи можна використовувати цей насос у системах із частими перемиканнями режимів «зима–літо»?
Wilo Yonos MAXO 50/0.5-9 розрахований на роботу в системах зі змінними режимами. За правильної настройки автоматики та режимів тиску насос коректно відпрацьовує переходи між режимами опалення й охолодження, а також сезонні зміни навантаження.
Чи потрібен додатковий байпас за великої кількості термостатичних клапанів?
У системах із багатьма зонами та можливістю майже повного перекриття контурів рекомендується передбачити байпас або обмеження мінімальної витрати. Це захищає насос від роботи «на закриту систему», зменшує ризик шумів і подовжує строк служби обладнання.
Чи можна застосовувати Wilo Yonos MAXO 50/0.5-9 під час реконструкції старих систем із переходом на DN 50?
Так, насос добре підходить для модернізації, коли старі магістралі замінюють на труби більшого діаметра. Важливо виконати гідравлічний розрахунок, перевірити відповідність за витратою й напором, а також передбачити фільтрацію теплоносія, щоб захистити новий насос від шламу та окалини.
Чи впливає вибір моделі 50/0.5-9 на рівень шуму в приміщеннях?
За правильно підібраної швидкості руху води й грамотної обв’язки насос не має створювати помітного додаткового шуму. Більше того, завдяки діаметру DN 50 і зниженню швидкостей потоку часто вдається зменшити шум порівняно з системами на DN 40. Важливо уникати надмірного тиску й правильно налаштувати режим тиску, щоб не провокувати свист і шум на арматурі.
Висновок: коли обирати Wilo Yonos MAXO 50/0.5-9
Якщо ваша система побудована на трубах DN 50, має помітні, але не екстремальні втрати тиску й вимагає високої витрати за дещо підвищеного напору, циркуляційний насос Wilo Yonos MAXO 50/0.5-9 стане раціональним вибором. Він займає зручну «середину» між моделями 50/0.5-8 і 50/0.5-12, забезпечуючи баланс між енергоефективністю, комфортом і надійністю.
За професійного підбору та налаштування Wilo Yonos MAXO 50/0.5-9 допомагає стабілізувати циркуляцію, уникнути проблем із недогрівом віддалених гілок і знизити експлуатаційні витрати, забезпечуючи стабільний температурний комфорт на об’єкті впродовж усього строку служби системи.
Завантажити файли опису
Інструкція по експлуатації Yonos-MAXO.pdf
Технічний_паспорт_Yonos_MAXO_50_0,5-9_PN6_10.pdf
З приводу тех.консультації, ціни, уточнення наявності або оформлення замовлення, звертайтеся → Контакти
